Пластини для зубів як варіант ортодонтичного лікування

З ортодонтичними розладами непогано справляються спеціальні пластини для зубів, які спрямовані на вирішення цілого ряду завдань:

 • закріплення зубів в потрібному положенні протягом тривалого часу;
 • виправлення форми щелепної кістки;
 • допомога в регулюванні швидкості росту щелеп.

Важливо: призначення пластинок – в фіксації зубів в правильному положенні, а не в просуванні зубів. Їх призначають до установки брекетів. Пластинки можна знімати під час їжі і гігієнічних процедур.

Кому підходять пластини для вирівнювання зубів?

Пластини на зуби найчастіше застосовуються для виправлення прикусу у дітей до 12 років. У сучасній стоматології для корекції прикусу у дорослих застосовуються брекети, хоча до їх появи використання пластин було актуальним. Після зняття брекетів рекомендується носіння ретейнерів – фіксаторів, які утримують зуби в правильному положенні.

Особливість

Залежно від моделі, пластина на зуби, ціна якої в нашій клініці залишається й досі демократичною, може мати незначні відмінності в будові порівняно з іншими варіантами, проте основні елементи у них є однаковими. Зазначена конструкція складається з:

 • пластини, яка, зазвичай, виготовляється з м’якого або середньої жорсткості пластика будь-якого кольору. Створюється конструкція в точній відповідності з формою піднебіння пацієнта і призначається для утримання вирівнюючої металевої дуги;
 • дуги (дроту) – цей елемент, як правило, виготовляється зі сплаву титану і нікелю. Цей металевий дріт під будь-яким навантаженням приймає форму, надану з самого початку. Ось чому при установці на зуби дуга надає на коронки постійний тиск і при цьому не деформується. Саме ця властивість дроту сприяє поступовому зсуву зубів і прийняттю ними правильного положення. Завдяки тому, що сила впливу дуги є невеликою, виключається ризик пошкодження кореневої системи зубів. Залежно від ситуації може підбиратися різна товщина дроту. З неї також виготовляються кріплення у формі гачків, що встановлюються на різці.

Показання до установки

Існує ряд випадків, при яких лікарем може бути призначена пластина для вирівнювання зубів. До основних з них прийнято відносити:

 • неправильний розвиток кісток щелепних дуг (вузькість щелепної кістки або порушення її форми);
 • необхідність коригування положення одного або декількох зубів;
 • наявність щілин між зубними одиницями (трьом і діастем);
 • необхідність корекції ширини піднебіння в разі його звуженості;
 • активізацію або уповільнення процесу росту щелеп;
 • закріплення результату після використання інших ортодонтичних систем;
 • необхідність зміщення зубних одиниць і запобігання їх скупченості;
 • профілактику рецидивів порушення прикусу і т. д.

Процедура установки пластин для вирівнювання зубів

Ці стоматологічні пристосування виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Спочатку проводять рентгенографічне дослідження, потім роблять зліпки. Після на базі зліпків створюють моделі з гіпсу. Ці моделі приміряє пацієнт, оцінюючи їх зручність. Тільки потім зубний технік виготовляє пластини на зуби. Пластикова основа пластин повторює контури ясен, що робить пристосування зручним при носінні.

Переваги

Сьогодні зазначені пластини користуються великою популярністю. Серед незаперечних «плюсів» такої системи вирівнювання зубів можна виділити наступні:

 • Зручність використання. Завдяки можливості легкого зняття пластинка на зуби не буде доставляти малюкові дискомфорту під час прийому їжі і гігієнічного догляду за порожниною рота. Це особливо важливо для дітей, які в силу віку можуть не до кінця розуміти важливість підтримки зубів в чистоті.
 • Швидкість виготовлення. Термін виготовлення незнімних конструкцій для вирівнювання зубів, зазвичай, становить не менше двох-чотирьох тижнів; знімні пластинки можуть проводитися в кілька разів швидше.
 • Можливість застосування в ранньому віці. Завдяки системі вирівнювання даного типу можна коригувати ряд не дуже серйозних аномалій прикусу навіть у самих маленьких пацієнтів (від трьох років).

Київ, бул. Ярослава Гашека 24

Зателефонувати

Зателефонувати

(098)573-56-80

(063)573-56-80

(099)203-56-84

Email

Email

alexdental.clinic@gmail.com